top of page

09

Stanice bývalej lanovej dráhy Tatranská Lomnica – Štart – Skalnaté pleso (NKP)

Popis lokality

Areál jazierka sa nachádza v extraviláne, v historickej časti Tatranskej Lomnice. V blízkosti je evanjelický kostol, naväzujem na Bethlenovu promenádu. Zo juhozapadnej časti je záchytné
parkovisko k lanovkám. Od začiatkov kúpeľného turizmu v Tatrách bolo navštevované v rámci prechádzok. V súčasnosti je veľmi obĺúbené medzi obyvateľmi aj návštevníkmi vďaka celoročnej náplni rekreačnej a športovej. Na jazierku sa v lete člnkuje, v zime korčuľuje, okolo je chodník ideálny na kolobežky, kolieskové korčule a bicykle pre začínajúcich a deti. Je tu možnosť zahrať si minigolf, najväčšou atrakciou je lanový park. Nevyužitá časť pozemku je momentálne zarastená náletovými drevinami. Ideálnym zásahom by bolo rozšírenie chodníčka na celý pozemok, s využitím existujúcej zelene a jej skvalitnením. Obnovou mobiliáru, osvetlením areálu, a doplnením bezpečnostných prvkov.

Lokalita

Máte konkrétny nápad ako zmeniť túto lokalitu?

Pošlite nám ho. Zamerajte sa na verejný priestor. Svoj projekt v krátkosti opíšte, odhadnite náklady na jeho realizáciu (čím je návrh lacnejší, tým skôr sa môže dočkať realizácie), pridajte foto miesta a jednoduchú vizualizáciu, kresbu, zákres do fotografie. Ďakujeme, že Vám na Tatrách záleží.

Po vyplnení formuláru prosím nahrajte podklady (fotografie, skice, výkresy, text ...) a panel (PDF rozmer 700x1000mm) k vášmu nápadu pre zlepšenie "TATIER".

Prihlásenie

nápadu

bottom of page