top of page
IMG_2218-300dpi-scaled-1.jpg
Čo sú to Zásahy
Žilina 2026?

Kandidatúra mesta Žilina na Európske hlavné mesto kultúry predstavuje nový impulz a príležitosť ako zlepšiť verejný priestor a kultúrnu infraštruktúru pre nás všetkých. Preto budeme radi ak sa s nami podelíte o Vaše návrhy, z ktorých budeme pri príprave projektu vychádzať.

Ako by mal môj návrh
vyzerať?
Pridať
návrh

Hľadáme prázdne budovy, nefungujúce verejné priestory a možnosti, ako využiť ich skrytý potenciál. Uvítame nápady od jednoduchých zásahov ako pódium, lavičky, alebo lávka cez rieku až po profesionálne spracované urbanistické štúdie území. Návrhy môžu byť utopické, ale ideálne by mali riešiť reálne problémy v meste. Inšpirujte sa tým, čo už vzniklo v iných mestách.

panorama-tatra-1.jpg
panorama-tatra-zelene-namestie-1.jpg
Máte nápad, ale neviete
ako ho nakresliť?

Napíšte nám email na info@zilina2026.eu a prípravný tím Žilina 2026 Vám pomôže najsť vhodného architekta ktorý pretransformuje Váš nápad na jednoduchý vizuálny návrh. 

lokalita-obr-krizovatka-hurbanova.jpg
V akých lokalitách
môžete pridávať návrhy?
pm-zilina-mix.JPG

Prípravný tím Žilina 2026 v spolupráci s hlavným architektom mesta Žilina vytypovali niekoľko lokalít, miest a areálov ktoré sú momentálne nevyužívané, resp. v zanedbanom stave, a zároveň je v nich silný verejný potenciál. Návrhy je možné podávať aj mimo vybraných lokalít, a to kdekoľvek na území mesta Žilina.

Pocity Žilinčanov

Výber lokalít sme realizovali aj na základe analýzy pocitov obyvateľov mesta Žilina. Tí sa mali možnosť vyjadriť ku kvalite verejných priestorov prostredníctvom platformy Pocitová Mapa, kde 563 respondentov pridalo 8 562 pocitov.

Dokedy môžete
zaslať Váš návrh?

Uzávierka prijímania návrhov

31. 01. 2021
IMG_9699-small.jpg
Výstava 
Zásahy Žilina 2026
v roku 2021
Čo sa stane s Vašim návrhom?

Všetky prijate návrhy posúdi panel odborníkov a najvhodnejšie sa stanú súčasťou prihlášky mesta Žilina na Európske hlavné mesto kultúry 2026. V prípade úspešnej kandidatúry majú šancu byť  zrealizované.

 

Zároveň všetky návrhy budú súčasťou výstavy Mestské Zásahy 2026 v roku 2021.

bottom of page