05

Priestor autobusovej stanice Tatranská Lomnica

Popis lokality

Predimenzovaná asfaltová plocha v srdci Tatranskej Lomnice, vedľa najstaršieho hotela v Tatrách ( Hotel Lomnica ), oproti historickému parku, s výhľadmi na Lomnický štít a Grandhotel Praha je využívaná ako stanica autobusovej dopravy, parkovisko a niekoľko kioskových prevádzok. Podobne ako v Starom Smokovci, aj tu absentuje organizácia spojov na nástupištiach, bezpečný pohyb cestujúcich a základné vybavenie pre cestujúcich. Pri
hľadaní riešenia treba rátať s vytvorením podmienok aj pre komerčné prevádzky a doplnkové služby. Dôležité je nasmerovať cestujúcich hromadnou dopravou na ďalšie ciele ich záujmu - informačné stredisko, turistické trasy, stanica TEŽ a zaujímavosti Tatranskej Lomnice. Treba prehodnotiť nutnosť parkovacích miest, prípadne nájsť riešenie, ktoré by odbremenilo túto lokalitu od negatívneho efektu statickej dopravy a umožnilo vytvoriť reprezentatívny verejný priestor, ktorý podporí historický chareakter miesta.

Lokalita

Máte konkrétny nápad ako zmeniť túto lokalitu?

Pošlite nám ho. Zamerajte sa na verejný priestor. Svoj projekt v krátkosti opíšte, odhadnite náklady na jeho realizáciu (čím je návrh lacnejší, tým skôr sa môže dočkať realizácie), pridajte foto miesta a jednoduchú vizualizáciu, kresbu, zákres do fotografie. Ďakujeme, že Vám na Tatrách záleží.

Po vyplnení formuláru prosím nahrajte podklady (fotografie, skice, výkresy, text ...) a panel (PDF rozmer 700x1000mm) k vášmu nápadu pre zlepšenie "TATIER".

Prihlásenie

nápadu